Szukaj na tym blogu

wtorek, 28 lutego 2012

GDZIE TE SERIALE…


Witam. W tym temacie chciałbym przedstawić  najlepsze (według mojej opinii) produkcje serialowe TVP ostatnich kilku lat. Niektóre z tych seriali są kontynuowane, niektóre niestety nie ( a szkoda). Zachęcam do lektury i komentowania poniższego tekstu. Z racji tego, że jest to mój pierwszy artykuł, proszę o wyrozumiałość. Miłego czytania.




RANCZO:

Jako pierwszy omówię tu serial Ranczo. Jest to według mnie jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Ukazuje on życie na "prawdziwej polskiej" wsi, okraszone doskonałym  humorem, do tego znakomita gra aktorska. To wszystko razem okazało się kluczem do sukcesu (serial miał znakomitą oglądalność - ponad 6 mln widzów). Teraz już każdy wie gdzie położone są Wilkowyje  a osławiony „ławeczkowy”  trunek  "Mamrot" prawie stał się marką :) Fanom serialu udało się uratować  serial. Nie obyło się bez długiej i bardzo trudnej walki. Ale się udało. Czy było warto? Na to pytanie każdy może sobie sam odpowiedzieć oglądając kolejne odcinki „Rancza”.


O czym jest serial:
Serial opowiada o młodej Amerykance Lucy, która osiedliła się w małej podlaskiej wsi Wilkowyje, gdzie odziedziczyła niewielki dworek. Mentalność tej energicznej, ambitnej kobiety w zderzeniu z „wiejskimi” charakterami mieszkańców Wilkowyj powoduje na początku dużo spięć. Nie wszyscy są zachwyceni nową „wilkowyjanką”. Z czasem jednak przekonują się do kobiety i zaczynają ją traktować „jak swoją”. W rolach głównych występują: Ilona Ostrowska (jako Lucy Wilska), Paweł Królikowski (jako Kusy), Cezary Żak (jako Piotr Kozioł i Paweł Kozioł).

Lucy Wilska.


 Ławeczka wraz z Mamrotem.

Walka z mafią.

RATOWNICY:

Kolejna doskonała produkcja to serial Ratownicy. Wspaniała fabuła, wartka akcja i niesamowite górskie plenery. Opowiada on o niezwykle trudnej pracy ratowników górskich, pokazuje ich życie prywatne, relacje z najbliższymi. Serial jest naprawdę ciekawy a przede wszystkim „prawdziwy”. Niestety jak wiadomo TVP zadecydowało o zawieszeniu produkcji. Nie rozumiem co tak naprawdę zaważyło na tej decyzji, ponieważ serial miał dobrą oglądalność jak również liczną rzeszę fanów, którzy (miejmy nadzieję) tak łatwo się nie poddadzą i będą walczyć o drugi sezon.

O czym jest serial:
„Ratownicy” w reżyserii Marcina Wrony, to opowieść o braterstwie ludzi współpracujących ze sobą, by ratować  ludzkie życie. Wobec tragedii w górach, ich osobiste konflikty i dramaty tracą znaczenie. Muszą trzymać się razem i bezwzględnie sobie ufać. Spory z najbliższymi, urazy powypadkowe oraz skomplikowane uczuciowo związki dowodzą, że nic nie jest proste i jednoznaczne. Przyjaciel może okazać się spiskującym wrogiem, ukrywającym liczne tajemnice, a niebezpieczne akcje ratunkowe niespodziewanie zbliżają do siebie zupełnie obcych ludzi. W rolach głównych: Bogusław Linda (Jan Tarnowski), Tomasz Schuchardt (Staszek Tarnowski), Przemysław Bluszcz (Cezary Bachleda), Jacek Koman (Piotr Rojek).


Jan Tarnowski.
Jelonek i Staszek.

Staszek i Asia.

Przystań:

Kolejny serial o ratownikach, tym razem pracownikach Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcja toczy się na Mazurach w Giżycku. Tak jak poprzedni prezentowany serial, również  i ten posiada znakomitą fabułę. Obsadę utworzyła cała plejada gwiazd, dzięki czemu serial na prawdę można uznać za udany.  Niestety po raz kolejny TVP była innego zdania i  zakończyła produkcję.


O czym jest serial:
Szkolenie młodych ratowników to odpowiedzialne zadanie, to oni bowiem niosą pomoc poszkodowanym w wypadkach amatorom turystyki wodnej. Choć motywacje do pomagania innym mają różne, większość z nich traktuje to wyzwanie bardzo poważnie. W rolach głównych: Anna Czartoryska (jako Anka), Marek Bukowski (jako Grzegorz), Michał Sitarski (jako Paweł), Marcin Sianko (jako Mariusz).

 Anka.
 Ekipa WOPR'u
Paweł.

Ojciec Mateusz:

Kolejny serial opowiada o przygodach  księdza-detektywa. Jest on oparty na kultowym włoskim serialu "Don Mateo". Akcja toczy się w Sandomierzu. Każdy odcinek opowiada odrębną historię, w której to ksiądz Mateusz pomaga miejscowej policji w rozwiązywaniu zagadki. Wartka akcja, świetne scenariusze, częsty humor sytuacyjny a do tego wspaniali aktorzy, wszystko to sprawiło że w czwartkowe wieczory miliony widzów wybierały TVP1.

O czym jest serial:
Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz zostaje wezwany przez biskupa. Na spotkaniu w kurii dowiaduje się, że obejmie probostwo w niewielkiej miejscowej parafii. Na pierwszej mszy odprawianej przez Mateusza poznajemy barwne grono jego parafian. Jest wśród nich jego gospodyni Natalia, Piotr – kościelny i organista w jednej osobie oraz policjant Nocul. Gdy ujawnia się  niezwykły talent nowego proboszcza do rozwiązywania zagadek kryminalnych, aspirant Nocul staje się częstym gościem na plebanii. W rolach głównych: Artur Żmijewski (jako ksiądz Mateusz Żmigrodzki), Michał Piela (jako aspirant Mieczysław Nocul), Piotr Polk (jako podinspektor Orest Możejko), Kinga Preis (jako Natalia).

Ojciec Mateusz.
 Ksiądz i aspirant Nocul.
Orest i Mietek.

Głęboka Woda:

Ostatnim serialem jaki tu przedstawię  jest „Głęboka Woda”. Opowiada on o zmaganiach pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, chcących pomóc najbardziej potrzebującym ludziom. Niezwykle realistyczny, dosadny, pokazujący problem w samym jego „sercu”. I choć bywa przygnębiający, ukazuje „ciemną” stronę życia. Skłania do refleksji nad losem innych. 


O czym jest serial:
Głównym bohaterem jest Wiktor Okulicki, świeżo mianowany dyrektor ośrodka – człowiek czynów, nie słów. W jego opinii pracownik opieki społecznej jest skrzyżowaniem Matki Teresy i Spidermana. To stwierdzenie okaże się wyjątkowo trafne. Akcja każdego z 13 odcinków skupia się na jednej sprawie, konkretnym dramacie i jego bohaterze, któremu zespół Wiktora stara się pomóc. Bohaterowie serialu są wrażliwi na los słabszych, potrzebujących, samotnych i porzuconych. Nie są przy tym pozbawieni wad i słabości, zmagają się również z własnymi problemami. W rolach głównych: Marcin Dorociński (jako Wiktor Okulicki), Katarzyna Maciąg (jako Mika).

Mika.
Wiktor.


Podsumowując artykuł, widzimy jak wiele doskonałych produkcji wyszło od TVP1. Miejmy nadzieję że TVP w końcu przestanie być głucha na głos telewidzów i podejmie decyzję o  kontynuacji  tych seriali. Ile w końcu można oglądać „nieśmiertelny” „Klan”, czy wyjątkowo głupią „Galerię”?




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz